Home Button Header Image FHS Logo Header Image Header Image Header Image
Soccer Central Directory
Shots on Goal
 

 
 
Only for Players that
do not have a team.

Check schedule frequently, changes may occur!


Like us on Facebook!
Follow us on Twitter!
Follow us on Instagram!

Summer Session
Starts Dates:
Men 16+: June 12
Men 30+: June 12
Adult Coed 16+: June 13 & 14
Adult Coed Rec: June 13 & 14
Women 16+: June 25
Team & Individual
Sign Ups Accepted!

 Next
Little & Mini Strikers
clinics start Saturday,
September 8, 2018

Next
FieldHouse Soccer Skills Clinics
start Monday,
November 5, 2018

Next
Field Hockey Skills Clinics
start Thursday,
Sept. 13, 2018 (Gr. K-2) &
Oct. 18, 2018 (Gr. K-2 & Gr. 3-6) 

Team Packets for
Summer Session
2018 are
Due on or before
June 29, 2018
to avoid the
$50 late fee.
 
League Schedule
Saturday, July 21, 2018
 Print  Schedule 
Soccer  FHS Men 30+  Winter Session #2 2018
League Schedule Jan 2018 - Apr 2018
 Tue 1/16/2018 6:30 PM  Main  ConcHenkr vs. Ramrod
  7:00 PM  AnnexEastField  CC Brewery vs. Stealth
  7:00 PM  WestField  MGSO4 vs. Warriors
  7:30 PM  Main  St. John's vs. Signarama
  8:00 PM  WestField  Vinnies vs. Universal
  8:00 PM  AnnexEastField  Celtic vs. Eurosport
  8:30 PM  Main  DEA Enginr vs. Ararat
  9:00 PM  WestField  ArgoCycles vs. Antiques
  9:00 PM  AnnexEastField  FlyngGoose vs. Northwood
  9:30 PM  Main  V.H.Energy vs. Vinnies
 Tue 1/23/2018 6:30 PM  Main  Northwood vs. Vinnies
  7:00 PM  AnnexEastField  Signarama vs. MGSO4
  7:00 PM  WestField  ConcHenkr vs. FlyngGoose
  7:30 PM  Main  Warriors vs. Ramrod
  8:00 PM  AnnexEastField  Celtic vs. St. John's
  8:00 PM  WestField  Antiques vs. DEA Enginr
  8:30 PM  Main  V.H.Energy vs. ArgoCycles
  9:00 PM  AnnexEastField  Universal vs. Eurosport
  9:00 PM  WestField  Ararat vs. CC Brewery
  9:30 PM  Main  Stealth vs. Celtic
 Tue 1/30/2018 6:30 PM  Main  Eurosport vs. Northwood
  7:00 PM  AnnexEastField  CC Brewery vs. Antiques
  7:00 PM  WestField  FlyngGoose vs. Vinnies
  7:30 PM  Main  ConcHenkr vs. Warriors
  8:00 PM  WestField  V.H.Energy vs. FlyngGoose
  8:00 PM  AnnexEastField  Ramrod vs. Signarama
  8:30 PM  Main  Celtic vs. MGSO4
  9:00 PM  WestField  Ararat vs. Stealth
  9:00 PM  AnnexEastField  Universal vs. St. John's
  9:30 PM  Main  ArgoCycles vs. DEA Enginr
 Tue 2/06/2018 6:30 PM  Main  MGSO4 vs. Universal
  7:00 PM  AnnexEastField  V.H.Energy vs. Northwood
  7:00 PM  WestField  ConcHenkr vs. Stealth
  7:30 PM  Main  Vinnies vs. Eurosport
  8:00 PM  AnnexEastField  Northwood vs. St. John's
  8:00 PM  WestField  Warriors vs. FlyngGoose
  8:30 PM  Main  Ararat vs. ArgoCycles
  9:00 PM  AnnexEastField  Celtic vs. Ramrod
  9:00 PM  WestField  DEA Enginr vs. CC Brewery
  9:30 PM  Main  Signarama vs. Antiques
 Tue 2/13/2018 6:30 PM  Main  Ramrod vs. Universal
  7:00 PM  AnnexEastField  ArgoCycles vs. CC Brewery
  7:00 PM  WestField  MGSO4 vs. Northwood
  7:30 PM  Main  St. John's vs. Vinnies
  8:00 PM  WestField  Eurosport vs. FlyngGoose
  8:00 PM  AnnexEastField  DEA Enginr vs. Stealth
  8:30 PM  Main  Celtic vs. ConcHenkr
  9:00 PM  AnnexEastField  V.H.Energy vs. Stealth
  9:00 PM  WestField  Signarama vs. Warriors
  9:30 PM  Main  Antiques vs. Ararat
 Tue 2/20/2018 6:30 PM  Main  ConcHenkr vs. Universal
  7:00 PM  AnnexEastField  Vinnies vs. MGSO4
  7:00 PM  WestField  FlyngGoose vs. Signarama
  7:30 PM  Main  Northwood vs. Ramrod
  8:00 PM  AnnexEastField  DEA Enginr vs. Ararat
  8:00 PM  WestField  Eurosport vs. St. John's
  8:30 PM  Main  ArgoCycles vs. Antiques
  9:00 PM  WestField  V.H.Energy vs. Celtic
  9:00 PM  AnnexEastField  Stealth vs. Warriors
  9:30 PM  Main  Antiques vs. CC Brewery
 Tue 2/27/2018 6:30 PM  Main  ConcHenkr vs. Northwood
  7:00 PM  AnnexEastField  Stealth vs. ArgoCycles
  7:00 PM  WestField  Warriors vs. Universal
  7:30 PM  Main  V.H.Energy vs. ConcHenkr
  8:00 PM  WestField  Ramrod vs. Vinnies
  8:00 PM  AnnexEastField  Eurosport vs. MGSO4
  8:30 PM  Main  Ararat vs. CC Brewery
  9:00 PM  WestField  Antiques vs. DEA Enginr
  9:00 PM  AnnexEastField  FlyngGoose vs. St. John's
  9:30 PM  Main  Celtic vs. Signarama
 Tue 3/06/2018 6:30 PM  Main  Eurosport vs. Ramrod
  7:00 PM  WestField  ConcHenkr vs. Vinnies
  7:00 PM  AnnexEastField  Stealth vs. Signarama
  7:30 PM  Main  Warriors vs. Northwood
  8:00 PM  AnnexEastField  Ararat vs. V.H.Energy
  8:00 PM  WestField  St. John's vs. MGSO4
  8:30 PM  Main  Signarama vs. Universal
  9:00 PM  WestField  CC Brewery vs. Antiques
  9:00 PM  AnnexEastField  FlyngGoose vs. Celtic
  9:30 PM  Main  ArgoCycles vs. DEA Enginr
 Tue 3/20/2018 6:30 PM  Main  ArgoCycles vs. CC Brewery
  7:00 PM  AnnexEastField  Signarama vs. Vinnies
  7:00 PM  WestField  FlyngGoose vs. Universal
  7:30 PM  Main  Warriors vs. V.H.Energy
  8:00 PM  AnnexEastField  ConcHenkr vs. St. John's
  8:00 PM  WestField  MGSO4 vs. Ramrod
  8:30 PM  Main  Warriors vs. Eurosport
  9:00 PM  WestField  Stealth vs. Northwood
  9:00 PM  AnnexEastField  DEA Enginr vs. Celtic
  9:30 PM  Main  Antiques vs. Ararat
 Tue 3/27/2018 6:30 PM  Main  Eurosport vs. Signarama
  7:00 PM  WestField  CC Brewery vs. FlyngGoose
  7:00 PM  AnnexEastField  ArgoCycles vs. Antiques
  7:30 PM  Main  V.H.Energy vs. Universal
  8:00 PM  WestField  Stealth vs. Ramrod
  8:00 PM  AnnexEastField  MGSO4 vs. ConcHenkr
  8:30 PM  Main  Warriors vs. St. John's
  9:00 PM  AnnexEastField  Celtic vs. Vinnies
  9:00 PM  WestField  DEA Enginr vs. Ararat
  9:30 PM  Main  Northwood vs. MGSO4
 Tue 4/03/2018 6:30 PM  Main  MGSO4 vs. Warriors
  7:00 PM  AnnexEastField  Ararat vs. CC Brewery
  7:00 PM  WestField  Universal vs. Signarama
  7:30 PM  Main  Ramrod vs. ConcHenkr
  8:00 PM  AnnexEastField  Vinnies vs. Universal
  8:00 PM  WestField  FlyngGoose vs. Northwood
  8:30 PM  Main  Antiques vs. DEA Enginr
  9:00 PM  WestField  Stealth vs. ArgoCycles
  9:00 PM  AnnexEastField  Celtic vs. Eurosport
  9:30 PM  Main  V.H.Energy vs. St. John's
 Tue 4/10/2018 6:30 PM  Main  Ramrod vs. St. John's
  7:00 PM  WestField  V.H.Energy vs. Eurosport
  7:00 PM  AnnexEastField  Warriors vs. Vinnies
  7:30 PM  Main  MGSO4 vs. FlyngGoose
  8:00 PM  WestField  Ararat vs. ArgoCycles
  8:00 PM  AnnexEastField  Northwood vs. Signarama
  8:30 PM  Main  ConcHenkr vs. FlyngGoose
  8:30 PM  WestField  DEA Enginr vs. CC Brewery
  9:00 PM  AnnexEastField  Stealth vs. Antiques
  9:00 PM  WestField  ArgoCycles vs. DEA Enginr
  9:30 PM  Main  Celtic vs. Universal